Propojování klientských sítí a inovačních center – Devinn

Firma Devinn navázala spolupráci s inovačním centrem Lipo.ink díky účasti na Strojírenském veletrhu v Brně, kde se propojila s Lucií Kaniokovou z brněnského inovačního centra JIC.

Firma Devinn, která se zabývá využitím vodíku, zejména integrací palivových článků, se účastnila Strojírenského veletrhu v Brně. V rámci networkingu s nimi navázala kontakt Lucie Kanioková z brněnského inovačního centra JIC a díky spolupráci JICu s inovačním centrem Lipo.ink mohla Devinn efektivně napojit na Antonína Ferdana, který má v Lipo.ink na starosti síť expertů. Po pár dnech od návratu z veletrhu začala první setkání Devinnu s Lipo.ink a našla se adekvátní forma podpory jejich inovativního podnikání.

Jak probíhala spolupráce očima majitele firmy Devinn Luboše Hajského:

„Antonín Ferdan mi po prvních setkáních v listopadu 2019 nabídl konzultace s odborníkem na mezinárodní obchod Jarim Makkonenem. Přes Lipo.ink jsme čerpali 40 hodin konzultací, primárně na téma hledání odběratelů v zahraničí, především v severských státech, kde je zelená energie velkým tématem. Ceníme si navíc faktu, že pan Makkonen je rodilý Fin, který má znalost tamního prostředí a disponuje kontakty přímo na místě. Přes něj tak dále hledáme uplatnění pro naše aplikace.”
Luboš Hajský
Luboš Hajský
majitel firmy Devinn
Nejvýraznějším produktem Devinnu je H2Base, které funguje např. jako zdroj energie pro kulturní akce na zelené louce nebo jako vysokokapacitní rychlonabíječka elektromobilů, která přijede tam, kde ji zákazník potřebuje, díky CarEn dokonce i na přivolání. Tento produkt převrací způsob, jakým je veřejnost zvyklá o nabíjení přemýšlet.
Zpět na domovskou stránku