Ynovate: Profesionální síť na podporu inovací

Jsme jediná síť dvanácti inovačních center zřizovaných kraji, městy a univerzitami v České republice a na Slovensku. Sdílíme největší síť expertů ve střední Evropě a nabízíme tak ucelenou podporu inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání. Naše síla je v synergii, spolupráci a společném know-how. Podporujeme inovativní firmy na cestě ke globálnímu úspěchu, protože díky nim můžeme uspět ve světě plném výzev.
Image content 1
Vytváříme síť  expertů
Vytváříme síť expertů
Zásadní službou, kterou inovační agentury poskytují, je propojení s experty a zprostředkování konzultací nebo mentoringu. Sdílením kontaktů mezi inovačními agenturami pokrýváme výrazně širší spektrum know-how a naši klienti tak mohou najít přesně takovou podporu, jakou potřebují. Díky sdílení příkladů dobré praxe pomáháme podnikatelům najít nový směr a jiný pohled na svět.
Propojujeme start-upy  a korporace
Propojujeme start-upy a korporace
Spojujeme leadery s leadery. Díky dlouhodobým vztahům s podnikateli v celé republice víme, kdo zrovna hledá technologická nebo softwarová řešení a víme také, kdo na nich pracuje. Díky propojování firem a institucí napříč regiony se mohou klienti inovačních agentur zapojit do projektů nebo tendrů, o kterých by jinak vůbec nevěděli.
Napojujeme  na investory
Napojujeme na investory
Investoři často chtějí své prostředky vložit do specifického typu podniku – a mnoho podniků naopak hledá investory. Prostřednictvím sdílené sítě pokrývající většinu republiky můžeme pomoci jak investorům, tak podnikatelům najít ideální protějšek.
Sdílíme know-how
Sdílíme know-how
I inovační centra se neustále vyvíjí. Navzájem se inspirujeme svými úspěchy a vzájemně se učíme ze svých chyb. Tak můžeme efektivněji zavádět nové služby nebo řešit jinak nepředvídatelné problémy.

Jak spolupracujeme

Pomocí dlouhodobých partnerství s podnikateli i experty z širokého spektra oborů podporujeme rozvoj regionálních inovačních ekosystémů. Díky propojení krajských inovačních center využíváme synergie mezi těmito ekosystémy. Kultivujeme tak podnikatelské prostředí napříč Českou republikou a zvyšujeme její konkurenceschopnost.
22500
hodin poskytnutých konzultací
500 +
klientů, které obsluhujeme
100 milionů
omylů, které se díky sdílení know-how nestaly

Důležité milníky

2018
Zakládáme síť sdružující inovační agentury
arrow
2020
Máme 8 členů
arrow
2021
Sdružujeme se pod značkou Ynovate
arrow
2022
Uskutečnil historicky první Ynovate Camp
arrow
2023+
Rozšiřujeme síť do dalších krajů ČR a na Slovensko
arrow

Kde najdete 
inovační agentury 
zapojené do Ynovate

Naším cílem je propojovat inovátory po celé republice. Naše inovační agentury jsou zřizovány přímo kraji a městy a budují silné kontakty s místními firmami, univerzitami a institucemi. Zatím máme členy v devití krajích České republiky a dvou na Slovensku.

Success stories

Propojování klientských sítí a inovačních center – Devinn
Firma Devinn navázala spolupráci s inovačním centrem Lipo.ink díky účasti na Strojírenském veletrhu v Brně, kde se propojila s Lucií Kaniokovou z brněnského inovačního centra JIC.
Detail success story
Propojování s experty a investory napříč regiony – Samohyb
Díky síti Ynovate navázala firma Samohyb z Ústí nad Labem spolupráci s expertem z jiného regionu. V Ústeckém kraji totiž chybí kapacity na podporu v oblasti rozvoje zahraničního obchodu.
Detail success story
Zobrazit všechny

Napsali o nás

1. 10. 2023
YNOVATE CAMP 2023
Druhý ročník česko–slovenského Ynovate Campu, společného setkání inovačních center v rámci sítě Ynovate, se konal 19. – 20. ZÁŘÍ 2023 V ÚSTÍ NAD LABEM. Navázal na první ročník Y-Campu, který se konal v listopadu 2022 v Praze a hostitelské role se ujalo Středočeské inovační centrum. Tento ročník byl na nás, na...
Číst více
12. 9. 2023
Česká síť inovačních center Ynovate se rozšiřuje na Slovensko. Vstupuje do ní žilinská Inovia
Žilinské Inovační centrum INOVIA vstupuje do sítě inovačních center Ynovate. Stává se tak prvním slovenským centrem v této organizaci.
15. 5. 2023
Ve Zlíně proběhlo kreativní setkání pro inovační centra a startupy z celého Česka Ynovate Fest
Ve dnech 3. a 4. května se v Technologickém inovačním centru ve Zlíně konalo kreativní setkání Ynovate Fest. Na akci se sešlo osm inovačních center z Česka a dvě ze Slovenska společně s představiteli startupů z celé republiky.
10. 11. 2022
SIC uspořádalo první YNOVATE Camp
8. – 9. listopadu proběhlo ve Středočeském inovačním centru (SIC) setkání inovačních center z České a Slovenské republiky. Více než sto účastníků diskutovalo v osmnácti tematických workshopech. Zástupci regionálních inovačních agentur sdíleli své zkušenosti z oblasti podpory podnikání a inovací, digitalizace firem, práci s podnikatelskými...
Číst více
9. 11. 2022
Reportáž z Ynovate campu
V reportáži Praha TV můžete shlédnout záznam z prvního Ynovate Campu, který hostilo Středočeské inovační centrum
Číst více
1. 6. 2022
Ynovate StartUp Challenge vyhrála ústecká firma GoodAccess
Z 10 nejlepších startupů v Česku zaujal porotu soutěže Ynovate StartUp Challenge nejvíce ústecký GoodAccess. Kromě prvního místa si firma odnáší také vstupenku do evropského finále EU Startup Champions League.
Číst více
26. 5. 2022
Reportáž z prvního ročníku Ynovate Festivalu
26. května 2022 se uskutečnil první festival synergií v Libereckém podnikatelském inkubátoru Lipo.ink, který zpracoval reportáž a video z tohoto fetivalu. Propojila se zde veřejná sféra, věda a výzkum, vzdělávání a byznys z celého Česka.   
Číst více
16. 12. 2021
Nová síť Ynovate propojí experty a podnikatele a otevře cestu dalším startupům
Inovační centra z osmi krajů republiky se spojila a vytvořila národní síť Ynovate. Cílem je podpora inovace v celé zemi. Zkušenosti chce nabídnout i nově nastupující vládě a pomoci s transformací české ekonomiky. K tomu má sloužit třeba projekt Technologické inkubace, který má podpořit miliardou korun 250...
Číst více
21. 3. 2021
Inovátoři CZ. Reportážní seriál o lidech, kteří mění svět kolem nás
Poslechněte si nový reportážní seriál Vojtěcha Kovala, ve kterém vám představí výjimečné nápady lidí z celého Česka. Ve spolupráci s platformou inovačních center Ynovate vznikla kromě seriálu také stejnojmenná série podcastů v rámci Budoucnosti R. Najdete ji i v aplikaci mujRozhlas a ve svých podcastových...
Číst více