Ynovate: Profesionální síť na podporu inovací

Jsme síť osmi profesionálních inovačních center zřizovaných kraji, městy a univerzitami. Nacházením synergií, přímou spoluprací s podnikateli i sdílením kontaktů podporujeme vznik a rozvoj inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání.
Image content 1
Vytváříme síť  expertů
Vytváříme síť expertů
Zásadní službou, kterou inovační agentury poskytují, je propojení s experty a zprostředkování konzultací nebo mentoringu. Sdílením kontaktů mezi inovačními agenturami pokrýváme výrazně širší spektrum know-how a naši klienti tak mohou najít přesně takovou podporu, jakou potřebují. Díky sdílení příkladů dobré praxe pomáháme podnikatelům najít nový směr a jiný pohled na svět.
Propojujeme start-upy  a korporace
Propojujeme start-upy a korporace
Spojujeme leadery s leadery. Díky dlouhodobým vztahům s podnikateli v celé republice víme, kdo zrovna hledá technologická nebo softwarová řešení a víme také, kdo na nich pracuje. Díky propojování firem a institucí napříč regiony se mohou klienti inovačních agentur zapojit do projektů nebo tendrů, o kterých by jinak vůbec nevěděli.
Napojujeme  na investory
Napojujeme na investory
Investoři často chtějí své prostředky vložit do specifického typu podniku – a mnoho podniků naopak hledá investory. Prostřednictvím sdílené sítě pokrývající většinu republiky můžeme pomoci jak investorům, tak podnikatelům najít ideální protějšek.
Sdílíme know-how
Sdílíme know-how
I inovační centra se neustále vyvíjí. Navzájem se inspirujeme svými úspěchy a vzájemně se učíme ze svých chyb. Tak můžeme efektivněji zavádět nové služby nebo řešit jinak nepředvídatelné problémy.

Jak spolupracujeme

Pomocí dlouhodobých partnerství s podnikateli i experty z širokého spektra oborů podporujeme rozvoj regionálních inovačních ekosystémů. Díky propojení krajských inovačních center využíváme synergie mezi těmito ekosystémy. Kultivujeme tak podnikatelské prostředí napříč Českou republikou a zvyšujeme její konkurenceschopnost.
22500
hodin poskytnutých konzultací
500 +
klientů, které obsluhujeme
100 milionů
omylů, které se díky sdílení know-how nestaly

Důležité milníky

2018
Zakládáme síť sdružující inovační agentury
arrow
2020
Máme 8 členů
arrow
2021
Sdružujeme se pod značkou Ynovate
arrow
2022+
Rozšiřujeme síť Ynovate do dalších krajů ČR
arrow

Kde najdete 
inovační agentury 
zapojené do Ynovate

Naším cílem je propojovat inovátory po celé republice. Naše inovační agentury jsou zřizovány přímo kraji a městy a budují silné kontakty s místními firmami, univerzitami a institucemi. Zatím máme členy v osmi krajích České republiky.

Success stories

Propojování klientských sítí a inovačních center – Devinn
Firma Devinn navázala spolupráci s inovačním centrem Lipo.ink díky účasti na Strojírenském veletrhu v Brně, kde se propojila s Lucií Kaniokovou z brněnského inovačního centra JIC.
Detail success story
Propojování s experty a investory napříč regiony – Samohyb
Díky síti Ynovate navázala firma Samohyb z Ústí nad Labem spolupráci s expertem z jiného regionu. V Ústeckém kraji totiž chybí kapacity na podporu v oblasti rozvoje zahraničního obchodu.
Detail success story
Zobrazit všechny

Napsali o nás

16. 12. 2021
Nová síť Ynovate propojí experty a podnikatele a otevře cestu dalším startupům
Inovační centra z osmi krajů republiky se spojila a vytvořila národní síť Ynovate. Cílem je podpora inovace v celé zemi. Zkušenosti chce nabídnout i nově nastupující vládě a pomoci s transformací české ekonomiky. K tomu má sloužit třeba projekt Technologické inkubace, který má podpořit miliardou korun 250...
Číst více
21. 3. 2021
Inovátoři CZ. Reportážní seriál o lidech, kteří mění svět kolem nás
Poslechněte si nový reportážní seriál Vojtěcha Kovala, ve kterém vám představí výjimečné nápady lidí z celého Česka. Ve spolupráci s platformou inovačních center Ynovate vznikla kromě seriálu také stejnojmenná série podcastů v rámci Budoucnosti R. Najdete ji i v aplikaci mujRozhlas a ve svých podcastových...
Číst více