Propojování s experty a investory napříč regiony – Samohyb

Díky síti Ynovate navázala firma Samohyb z Ústí nad Labem spolupráci s expertem z jiného regionu. V Ústeckém kraji totiž chybí kapacity na podporu v oblasti rozvoje zahraničního obchodu.
Firma Samohyb z Ústí nad Labem je malá firma cca o 25 lidech. Samohyb uvedl na trh inovativní produkt v oblasti cybersecurity pro malé a střední firmy – cloudovou VPN nové generace pro business týmy. Jelikož v síti expertů v Ústeckém kraji chyběl expert přímo zaměřený na rozvoj zahraničního obchodu, Inovační centrum Ústeckého kraje se napojilo na síť expertů v Jihomoravském kraji a pro mentoring zvolilo Mira Mandela.
Předmětem mentoringu bylo např. nastavení zahraniční obchodní strategie, spolupráce s partnery cenotvorby, prodejních kanálů a tak dále. Nakonec Miro Mandel vstoupil do firmy coby Business Associate a přivedl do ní další investory.

Nyní má firma Samohyb zákazníky z 120 zemí světa a je schopná prodat svůj produkt od Austrálie a Nového Zélandu po Západní Ameriku napříč sektory a zákazníky. V Brně otevřeli marketingovou pobočku a získali ocenění v soutěži Inovační firma ústeckého kraje za rok 2020.
Hlavním produktem Samohybu je bezpečné řešení vzdáleného přístupu k firemním systémům, které nevyžaduje žádný hardware a funguje kompletně v cloudu. Samohyb tak vytváří nový bezpečnostní standard pro ochranu firemních systémů a sítí, zvláště vhodný pro nynější dobu, kdy je práce z domova běžnou součástí firem.
Zpět na domovskou stránku