Sdílení know-how – Prototypuj a ověřuj a INO:EX

Spolupráce inovačních center JIC a SIC umožnila vzniknout novému programu na podporu firem v oblasti vývoje prototypu nebo ověření tržního potenciálu. JIC předal své know-how z projektu Prototypuj a ověřuj Středočeskému inovačnímu centru, které následně vytvořilo podobný program s názvem INO:EX.

Pro klienty, kteří potřebují finance na vývoj prototypu nebo potřebují ověřit jeho tržní a technický potenciál vytvořil JIC program Prototypuj a ověřuj. Důležité informace o procesu výběru a hodnocení subjektů vstupujících do programu organizátoři z JICu získali díky personálnímu propojení s inovačním centrem v Cambeře. Vzhledem k úspěšnosti programu (za dva roky trvání se do něj přihlásilo 140 subjektů) se na JIC obrátilo Středočeské inovační centrum, které plánovalo zahájit podobný program zaměřený na expanzi na trh a inovace.

Petr Voplakal, který na Středočeském inovačním centru pomáhal program zavádět, o spolupráci mezi centry uvádí:

„Během dvou online workshopů organizátoři ze SIC získali podrobné informace o tom, jak program funguje, a jaké všechny výzvy museli na JICu vyřešit tak, aby program byl co nejúspěšnější. Nyní máme otevřený náš program INO:EX, který se velmi rychle etabloval a do konce listopadu evidujeme již téměř 60 přihlášek.”
Petr Voplakal
Petr Voplakal
Digital Transformation Manager v SIC

Program Prototypuj a ověřuj umožňuje podnikatelům vytvořit prototyp svého produktu nebo si ověřit, zda je jejich záměr uskutečnitelný a udržitelný. Díky těmto krokům mohou podnikatelé dále pokračovat v rozvoji svého záměru, získat pro projekt investory či vytvořit strategii vstupu na trh.

Programy INO:EX, tedy Inovovat – expandovat, pomáhají s vývojem a tvorbou prototypů výrobků, ale i služeb a softwarových řešení, včetně ověření poptávky u zákazníků nebo při uvedení a expanzi výrobků na trh.

Zpět na domovskou stránku